هبلکس

هبلکس

هبلکس نوعی بتن متخلخل، با مقاومت فشاری بالا و وزن پایین است. هبلکس به راحتی توسط اره برش خورده و میخ و پیچ به راحتی در ان فرو می رود به همین علت لوله گذاری و سیم کشی ساختمانی که در آن از هبلکس استفاده شده به راحتی انجام می پذیرد.

ساختمان هایی که از هبلکس بعنوان بتن استفاده کردند، با توجه به قوانین جدید ساختمانی، نیاز به عایقکاری مجدد ندارند چرا که این بتن عایق بسیار مناسب حرارت، صدا است و در سالهای اخیر مقاومت بالای هبلکس در مقابل اتش بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این مقاله توضیح کاملی از بلوک های هبلکس،  ویژگی ها، کاربرد، مزایا و قیمت آن ارائه شده است.

قیمت روز بلوک هبلکس

ابعاد محصول تعداد بلوک هرپالت متر مکعب هر پالت مترمربع در هر پالت
۸*۲۵*۶۰ ۱۵۲ ۱٫۸۲۴ ۲۲٫۸
۱۰*۲۵*۶۰ ۱۲۰ ۱٫۸ ۱۸
۱۲*۲۵*۶۰ ۱۰۴ ۱٫۸۷۲ ۱۵٫۶
۱۵*۲۵*۶۰ ۸۰ ۱٫۸ ۱۲
۲۰*۲۵*۶۰ ۶۴ ۱٫۹۲ ۹٫۶

بلوک aac مخفف چیست؟

در لغات کلمه AAC مخفف کلمه Autoclaved Aerated Concrete می‌باشد اما این کلمه را به نوعی از بتن سبک گفته می‌شود که در زمان تولید در دستگاهی به نام اتوکلاو قرار می‌گیرد. این بلوک ها را با نام های همچون بلوک هبلکس – بلوک اتوکلاو شده – بلوک سبک که این اسامی نیز مرتبط با اتوکلاو شدن بلوک می‌باشد.

هبلکس چیست

بلوک هبلکس بتن هوادار اتوکلاو نامیده می شود. این بتن تخلخل بالایی دارد که به معنای اشغال فضای بیشتر توسط هوا می باشد.

بتن هوادار برای اولین بار در سوئد و پس از آن در آلمان و سایر کشورهای اروپایی تولید شد. هدف از ساخت این نوع بتن ، سبک سازی مصالح بود. سبک سازی ، مقاومت سازه را بالا می برد.

 

خط تولید بلوک هبلکس

ماشین آلات تولید هبلکس و کار خانه آن شامل چندین قسمت  اصلی بوده  که شامل:

 • فرایند تولید هبلکس
 • آماده سازی مواد اولیه بلوک AAc
 • آخرین مرحله میکس
 • قالب ریزی هبلکس AAC
 • فراوری AAC هبلکس در گرم خانه
 •  دستگاه  باز کردن قالب و برگرداندن کیک AAC هبلکس
 •  سیستم جمع آوری قالب ها ی AAC هبلکس و روغن  کاری آنها
 •  سیستم برش AAC هبلکس
 •  سیستم جدا سازی  AAC هبلکس و پخت با اتوکلاو
 •  سیستم اتوکلاو AAC هبلکس
 • دستگاه انتقال AAC هبلکس
 •  دستگاه بسته بندی هبلکس AAC
 • کنترل فرایند و اتوماسیون کارخانه هبلکس AAC

 

وزن هبلکس

بلوک هبلکس
ضخامت ،ارتفاع ، طول
وزن بلوک هبلکس هر متر مکعب تعدادهبلکس هر متر مکعب
۱۰*۲۰*۶۰ ۵۲۰ کیلوگرم ۸۳٫۳۳
۱۵*۲۰*۶۰ ۵۴۶ کیلوگرم ۵۵٫۵۵
۲۰*۲۰*۶۰ ۵۴۹ کیلوگرم ۴۱٫۶۶
۱۰*۲۵*۶۰ ۵۴۹ کیلوگرم ۶۶٫۶۶
۱۵*۲۵*۶۰ ۵۴۷کیلوگرم ۴۴٫۴۴

 

ابعاد بلوک هبلکس

ابعاد بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

 

هبلکس رضوی

درحال حاضر یکی از برند های معتبر هبلکس در کشور هبلکس رضوی هست که با کیفیت بسیار مرغوب نظر مساعد مهندسین این حوزه را جلب کرده.

برای مشاهده اطلاعات کامل و قیمت و مشخصات فنی این محصول به صحفه زیر مراجعه کنید.

هبلکس رضوی

 

 

مشخصات بلوک هبلکس

شرح واحد بلوک هبلکس بلوک لیکا بلوک سفالی بلوک سیمانی آجر فشاری
وزن مخصوص km/m3 ۵۰۰ ۸۵۰ ۶۰۰ ۱۳۰۰ ۱۷۰۰
مقاومت فشاری N/mm2 ۳٫۵ ۲ ۳ ۸ ۲۰
ضریب هدایت حرارتی htc ۰٫۱۲ ۰٫۱۵ ۱٫۱ ۱ ۱
کاهش شدت صوت db ۵۰ ۴۵ ۲۸ ۲۵ ۳۵
مقاومت آتش بادی hr ۶ ۳ ۲٫۵ ۳ ۳
تلرانس ابعادی % ۰٫۰۳ ۰٫۰۵ ۲ ۰٫۱ ۵

مقایسه قیمت مصالح یک دیوار ۳*۴ اجرا شده با بلوک هبلکس، سفال، بلوک لیکا و بلوک سیمانی

در ادامه می توانید هزینه تمام شده اجرای ساختمان با انواع بلوک ساختمانی را مقایسه کنید.

شرح ضخامت دیوار بلوک هبلکس بلوک لیکا بلوک سفالی بلوک سیمانی آجر فشاری
قیمت بلوک ۱۰ cm ۲۸۵,۰۰۰ ۳۷۸,۶۰۰ ۱۴۴,۰۰۰ ۱۷۴,۰۰۰ ۴۱۷,۳۶۰
قیمت ملات ۱۰ cm ۴۵,۰۰۰ ۷۷,۹۵۰ ۳۶,۰۰۰ ۳۶,۰۰۰ ۷۲,۰۰۰
قیمت میلگرد بستر یا بست فلزی ۱۰ cm ۷۲,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰
قیمت کل مصالح برای ۱۲ متر مربع ۱۰ cm ۴۱۹,۰۰۰ ۷۰۱,۰۰۰ ۴۲۵,۰۰۰ ۴۵۵,۰۰۰ ۷۳۵,۰۰۰
قیمت مصالح به ازای هر متر مربع ۱۰ cm ۳۳,۵۰۰ ۵۸,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰ ۳۷,۰۰۰ ۶۱,۰۰۰
شرح ضخامت دیوار بلوک هبلکس بلوک لیکا بلوک سفالی بلوک سیمانی آجر فشاری
قیمت بلوک ۱۵ cm ۶۲۸,۰۰۰ ۴۶۸,۶۰۰ ۱۸۰,۰۰۰ ۲۱۰,۰۰۰ ۶۴۸,۳۶۰
قیمت ملات ۱۵ cm ۶۷,۰۰۰ ۹۷,۰۰۰ ۵۴,۰۰۰ ۵۴,۰۰۰ ۱۰۸,۰۰۰
قیمت میلگرد بستر یا بست فلزی ۱۵ cm ۷۲,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰ ۲۴۵,۰۰۰
قیمت کل مصالح برای ۱۲ متر مربع ۱۵ cm ۵۶۷,۰۰۰ ۸۱۰,۰۰۰ ۴۷۹,۰۰۰ ۵۰۹,۰۰۰ ۱,۰۰۳,۰۰۰
قیمت مصالح به ازای هر متر مربع ۱۵ cm ۴۷,۵۰۰ ۶۷,۰۰۰ ۳۹,۰۰۰ ۴۲,۰۰۰ ۸۳,۰۰۰

بلوک دیواری هبلکس

دیوار هبلکس، بلوک‌های ساخته شده از نوعی بتن سبک به نام بتن هوادهی اتوکلاو شده (AAC) می‌باشد که با استفاده از چسب مخصوص در کنار یکدیگر تشکیل دیوار را می‌دهند.

بلوک هبلکس نخستین بار در دهه ۱۹۲۰ در سوئد توسعه یافت، هنگامی که یک معمار ساختمان ابتدا مخلوط بتونی معمولی که شامل سیمان، آهک، آب و ماسه را با مقدار کمی از پودر آلومینیوم ترکیب کرد، هبلکس ساخته شد.

پودر آلومینیوم به عنوان ماده انبساطی عمل می‌کند و باعث حجم گرفتن بتن می‌شود، چیزی شبیه به خمیر نان! در نتیجه هبلکس، بتنی متخلخل و پیش‌ساخته‌ای می‌باشد که تقریباً از ۸۰ درصد هوا تشکیل شده است.

بتن AAC به طور معمول به شکل و اندازه بلوک و به صورت پنل ایجاد می‌شود و برای ساخت دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلوک دیواری هبلکس

سفارش بلوک هبلکس

سفارش بلوک هبلکس بصورت تلفنی یا حضوری قابل انجام هست. با ارائه اطلاعات لازمه از پروژه و تعیین ابعاد بلوک با تعداد مورد نیاز  ۰۲۱۹۱۳۰۴۳۴۸

قیمت چسب هبلکس

TL350 چسب هبلکس خاکستری  ۱,۷۰۰,۰۰۰ ریال ۳۰
TL360 چسب سفید هبلکس ۱,۷۸۰,۰۰۰ ریال ۳۰

 

برای کسب اطلاعات دقیق خرید چسب هبلکس به لینک زیر مراجعه کنید:

چسب هبلکس

 

میزان مصرف چسب هبلکس

هر یک متر مکعب هبلکس ۲۰ کیلوگرم میزان مصرفی چسب هبلکس

 

اجرای نما روی هبلکس

قطعات بلوک را می توان با سیمان پرتلند – ملات ماسه با مواد اضافی ، اکسید کلسیم – ملات ماسه سیمان پرتلند (Batard) و چسب مخصوص تهیه کرد. توصیه می شود از ملات سیمان و ماسه سنتی  به عنوان ملات تسطیح زیر استفاده شود. از آنجا که این محصول به سادگی برش خورده است ، هدر رفت این مواد کم است. توانایی برش مناسب و قابلیت پیمایش سرعت اجرا را تسریع می کند .ملات سیمان در دیواره هبلکس ۲۵ درصد مواد مورد نیاز برای تولید آجر است و از این رو ، این محصول سیمان کمتری مصرف می کند .سبکی نسبی این محصول  باعث کاهش حجم مقاطع فولادی یا بتونی می شود. در صورت اجرای مناسب کار و سرعت بالای نصب نسبتاً زیاد  ، نیازی به اجرای آسترهای خاک گچ بر روی دیوار نیست به همین دلیل منجر به کاهش هزینه و زمان اجرای دیوارچینی.

مقایسه لیکا و هبلکس

تفاوت های بلوک لیکا و هبلکس بدین شرح است:

 1. همراهان عزیز، وزن مصالح ساختمانی در زمان ساخت، یکی از مهم ترین نکات است، از این رو وزن کم بلوک هبلکس باعث شده تا زمان ساخت یک سازه کمتر شود. یک بلوک هبلکس به اندازه ۴۶ عدد آجر است. همچنین وزن یک عدد از بلوک های ساختمانی هبلکس به اندازه ۴ عدد آجر است.
 2. دیواری که با بلوک لیکا ساخته شود در مقایسه با آجرهای عادی ۲٫۵ برابر وزن کمتری دارد. اما تاثیرات زلزله در این بلوک بیشتراست، چراکه وزن آن بیشتر است.
 3. همچنین یکی از مزیت های خوب بلوک هبلکس مقاومت آن در برابر آسیب های بیرونی است، هبلکس هم مانند لیکا ساختمان را در مقابل زلزله ایمن می کند.
 4. دیگر تفاوت بلوک لیکا و بلوک هبلکس، ضریب آن ها در جمع شدگی است. بلوک لیکا ضریب جمع شدگی در آن بسیار کمتر است، این در حالی است که بلوک هبلکس ضریب جمع شدگی اش در برابر خشک شدن بیشتر است.
 5. بلوک های لیکا در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار هستند، این در حالی است که بلوک های هبلکس معمولا باید توسط اره بریده شوند و این کار باعث می شود، سرعت ساخت سازه در بلوک های هبلکس کمتر از بلوک لیکا باشد.
 6. جالب است بدانید شخص بنا باید بلوک های هبلکس را زمان دیوار چینی زنجاب کند، چرا که این مدل از بلوک ها قدرت جذب آب بالایی دارند. زنجاب کردن بلوک های هبلکس سرعت دیوار چینی را تا حد زیادی کاهش می دهد. در این مورد هم بلوک لیکا بهتر از بلوک هبلکس است.
 7. بلوک های لیکا در زمان اجرای گچ و خاک، احتیاجی به توری مرغی ندارند، در حالی که باید برای استفاده از گچ و خاک با بلوک هبلکس از توری مرغی استفاده شود.
 8. دیگر تفاوت بلوک هبلکس و بلوک لیکا در اجرای ملات آن ها است، بلوک لیکا این مزیت را دارد که، شخص بنا ملات را به صورت قائم اجرا کند. اجرای ملات قائم در بلوک هبلکس به صورت استاندارد، امکان پذیر نخواهد بود.

مقایسه لیکا با سفال

بررسی تفاوت میان بلوک های لیکا با سفال از لحاظ مقاومت

یکی از خصوصیات مهمی که در انتخاب بلوک باید به آن توجه داشت، قدرت و توانایی محصول در برابر عوامل مزاحم خارجی است.

بر این اساس مصالح ساختمانی که دارای استحکام بیشتر باشد، کاربرد بیشتری نیز دارد.

در مقایسه بین بلوک های لیکا با سفال می توان گفت که بلوک های لیکا به دلیل ساختار ویژه ای که دارد، دارای استحکام بیشتری نسبت به بلوک سبک دو جداره تهیه شده با بلوک سفالی است. این مقاومت عنوان شده برای بلوک لیکا تنها شامل مقاومت فشاری نیست، بلکه این بلوک ها دارای مقاومت بالا در برابر حرارت وآتش سوزی نیز هستند.

مقایسه میزان ضریب حرارتی بین بلوک های لیکا با سفال

منظور از ضریب حرارت یک بلوک، مقدار حرارت عبور داده شده از محصول است؛ به این معنا که هر اندازه میزان ضریب هدایت حرارتی یک بلوک کمتر باشد، حرارت کمتری را از خود عبور می دهد و این یک مزیت به حساب می آید. همچنین در مقابل هر اندازه که میزان ضریب هدایت حرارتی بیشتر باشد، یعنی میزان حرارت عبوری بیشتر خواهد بود و محصول توانایی کمتری برای حفظ انرژی دارد.

بر اساس آزمایش هایی که صورت گرفته شده، بلوک های لیکا تقریبا ۶ برابر بیشتر از بلوک های سفالی دارای مقاومت حرارتی هستند وبه عبارت دیگر این بلوک ها همانند یک بلوک عایق حرارت عمل خواهند کرد.

شرح تفاوت میان بلوک های لیکا با سفال از لحاظ نحوه اجرا

ساختار بلوک های لیکا به گونه ای طراحی شده است که حفره های خالی در میان این بلوک ها دیده می شود.

از این حفره ها برای عبور سیم و کابل های برق به منظور انتقال انرژی الکتریکی به داخل ساختمان استفاده می شود. عملیات برش دهی، میخ کاری ونیز سایر عملیات های مورد نیاز بر روی بلوک های لیکا به راحتی انجام می شود، بدون اینکه مقدار پرتی های آن زیاد باشد.

در مقابل برای بلوک های سفالی می توان گفت که این بلوک ها دارای حفره های لازم برای عبور سیم های برق نیست و در نتیجه برای ایجاد این حفره ها و اجرای فرآیند سیم کشی، نیاز به برش کاری بلوک است و همین موضوع سبب افزایش پرتی های کار می شود

لازم به ذکر است که در میان فضاهای خالی بلوک لیکا می توان نوعی مواد عایقی صوتی جایگذاری کرد و به این ترتیب بلوک لیکا به یک بلوک عایق صدا تبدیل خواهد شد که از آن برای ساخت مراکزی که نیاز به آرامش فضا دارند استفاده می شود.
محدودیت استفاده از بلوک های لیکا در برابر سفال
بر طبق استاندارد های بین الملی در ساخت یک سازه با استفاده از بلوک های لیکا، یک محدودیتی گزارش شده است. بر این اساس حداکثر میزان طول قابل استفاده بلوک حدودا ۴۰ برابر ضخامت خود دیوار تعیین شده است. این محدودیت برای اجرای ارتفاع یک دیوار، حداکثر ۳ متر و۵۰ سانتی متر خواهد بود که در صورت سرپیچی از این شرایط، سازه ایمن نخواهد بود وممکن است دچار مشکل شود.
اگر محدودیت های عنوان شده به خوبی رعایت نشود و سازه از شرایط فوق خارج شود، نیاز به استفاده از وال پست مطرح می شود که یک مبحث اختصاصی در زمینه بلوک های لیکا خواهد بود. در مقابل این محدودیت های مطرح شده، هیچ محدودیتی برای طول و ارتفاع یک سازه با بلوک سفالی قرار داده نشده و این یک ویژگی مثبت برای محصولات سفالی به حساب می آید.

این مقالات را از دست ندهید:  خرید بلوک سبک اراک + لیست قیمت

قابلیت اجرای نمای سنگ بر روی بلوک های لیکا و سفال

احتمالا تا به حال خانه هایی با نمای بلوکی را از نزدیک دیده اید. این خانه ها ممکن است از لحاظ ظاهری چندان خوشایند نباشند. برای حل این مشکل معمولا از نمای سنگ بر روی بلوک ها استفاده می شود.

ایجاد نمای سنگ بر روی بلوک هایی از جمله بلوک های لیکا و بلوک سبک clc، موجب افزایش استحکام بلوک و نیز افزایش زیبایی بنا می شود. این قابلیت برای بلوک های سفالی نیز وجود دارد اما در مجموع استحکام نمای سنگی بر روی بلوک لیکا بیشتر از استحکام آن بر روی سفال خواهد بود. به دلیل خاصیت جذب آب بالا در بلوک های لیکا، استفاده از آن به عنوان دیوار های خارجی کمتر توصیه می شود.

آشنایی با تفاوت در نحوه گچ کاری بلوک های لیکا با سفال

اگر بنایی که کار ساخت پروژه را بر عهده دارد، دارای توانایی بالا در زمینه کاری خود باشد، می تواند بدون اینکه از گچ و خاک استفاده کند مستقیما کار سفید کاری را بر روی بلوک های لیکا انجام دهد.

برای استفاده از نهایت خواص عایق صوتی بلوک های لیکا می بایست دو سمت بلوک به گچ و خاک اندود شود. با این کار، بلوک لیکا به یک عایق صوتی قوی تبدیل خواهد شد که می تواند درصد شکست صوت را به سطح بسیار بالایی برساند.

بلوک لیکا سبکتر است یا بلوک های سفالی؟

یکی دیگر از تفاوت های میان بلوک لیکا و بلوک سفالی، تفاوت در وزن محصول است. به طور کلی بلوک های سبکی مانند بلوک لیکا و یا بلوک هبلکس دارای وزن کمتری نسبت به بلوک های سفالی هستند. با به کار بردن بلوک های لیکا در ساخت یک بنا، وزن سازه کاهش پیدا می کند وبه عبارتی سبک سازی انجام می شود.

این مقالات را از دست ندهید:  آشنایی با انواع بلوک سیمانی + شناخت کامل هر نوع

همان طور که می دانید با پایین آمدن وزن ساختمان، بارهای مرده وارد بر بنا نیز کاهش پیدا می کند و در نتیجه ساختمان مستحکم تر خواهد شد. بلوک سفالی تا حدودی دارای وزن بیشتری هستند و به همین دلیل بارهای اضافی را بر ساختمان وارد می کند.

از لحاظ اقتصادی خرید بلوک لیکا به صرفه تر است یا بلوک سفالی؟

برای اجرای هر پروژه ای معمولا بحث هزینه ای ومالی آن برای صاحب ملک بسیار مهم است و او بر طبق توانایی مالی خود اقدام به خرید مصالح می کند.

همان طور که می دانید بلوک های سفالی معمولا در دسترس هستند ومشکلی در تهیه آن ها برای ساخت و ساز وجود نخواهد داشت و به همین دلیل معمولا قیمت مناسب تری را نسبت به بلوک لیکا دارد. بنابراین در مجموع می توان گفت که استفاده از بلوک های سفالی نسبت به بلوک های لیکا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود.

کلام آخر

در این محتوا درباره تفاوت های میان دو نوع از مصالح ساختمانی به نام بلوک های لیکا و بلوک های سفالی مطالبی را ارائه دادیم. بر طبق ویژگی های بیان شده برای هر دو مورد از بلوک، می توان گفت که هر کدام از آن ها دارای مزایای خاص خود هستند و به طور قاطع نمی توان گفت که کدام یک از آن ها برتر هستند، بلکه هر یک در جایگاه خود می تواند مزیت های فراوانی داشته باشد.

شرکت نام آشنا IAGCO در زمینه ارائه مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. اگر قصد خرید بلوک و یا سایر مصالح ساختمانی را دارید، به سایت این شرکت مراجعه نمایید.

پلاستر روی هبلکس

با توجه به سطح صاف می توان دیوار هبلکس را با اجرای کاغذ دیواری، لایه ای نازک گچ، پلاستر سیمان، سرامیک، پوششهای طرحدار آکریلیک یا ملات آماده پوشش داد.
قبل از اجرای نازک کاری و نماسازی غیر خشک ، سطح بلوکهای سبک هبلکس (بلوک سبک اتوکلاوی) به طور کامل تمیز و سپس مرطوب گردد. جهت اجرای پلاسترهای آماده نیاز به مرطوب کردن سطح نیست.

بهتر است از ملات ماسه سیمان با نسبت اختلاط یک قسمت سیمان، یک قسمت آهک مرده و شش قسمت ماسه در زیرکار استفاده گردد.
در محل ناپیوستگی دیوارها (گوشه ها، کنار بازشوها و …) می توان از مش های فایبر گلاس استفاده کرد.
حداقل زمان عمل آوری پلاستر و سطوحی که با ملات ماسه سیمان اجرا شده اند ۳ روز است که سطح دیوار هبلکس باید مرطوب نگه داشته شود.
در محل اتصال مصالح متفاوت در نما (مانند محل اتصال بلوکهای سبک هبلکس (بلوک سبک اتوکلاوی) با دیوار برشی بتن آرمه یا اسکلت بتنی و فلزی)، از رابیتس (با جهت تسمه افقی) استفاده شود.
در ساختمانهای صنعتی و پارکینگها می توان بلوکهای سبک هبلکس (بلوک سبک اتوکلاوی) را به طور مستقیم با رنگ آکریلیک رنگ آمیزی نمود.
برای اجرای پروژه های بلوک سبک هبلکس از مشاوره هبلکس تهران استفاده کنید و از اجرای بدون مشکل و هزینه های اضافه لذت ببرید. تامین بتن هوادار اتوکلاو مطابق با سایز دلخواه مشتری انجام می شود.برای دریافت قیمت بلوک aac با ما تماس بگیرید.

اجرای هبلکس

 

بلوک گچی هبلکس

 

بلوک سفید هبلکس

 

معایب هبلکس

بلوک سبک هبلکس مقاومت فشاری کمی دارد: 

بزرگترین عیبی که می­توان برای بلوک هبلکس نام برد، ضعف آن در داشتن مقاومت فشاری کافی است. در واقع عدم استحکام، قدرت و پایداری مناسب این مصالح ساختمانی باعث شده، که نتواند تحت فشارهای جانبی مستحکم باقی بماند.

این خصوصیت از این جهت یک عیب بزرگ محسوب می ­شود، که نمی­ توان از بلوک هبلکس در دیوارهای باربر استفاده کرد. بنابراین کاربرد بلوک هبلکس به استفاده در دیوارهای غیرباربر محدود می­ باشد.

گاهی برای اینکه این نقص بلوک هبلکس برطرف شود، ضخامت آنها را در دیوار چینی افزایش می ­دهند. این کار هزینه های ساخت و ساز را افزایش داده و باعث کاهش فضای مفید ساختمانی می ­شود و به هیچ عنوان یک راه حل مناسب و اصولی محسوب نمی شود.

 

اتصال بلوک هبلکس به سازه غیرقابل نفوذ نیست: 

یکی دیگر از معایب بلوک هبلکس که در دیوار چینی و ساخت و ساز ایمن مشکل ایجاد می­ کند، عدم اتصال مناسب آن به سازه است.در واقع بلوک هبلکس نسبت به مصالح دیگری چون پنل­های سه بعدی، خاصیت انعطاف ­پذیری و صلبیت کمتری دارد. این موضوع باعث شده که بلوک هبلکس در مقایسه با مصالح دیگر اتصال­پذیری کمتری نیز به سازه داشته باشد.

نتیجه این عدم اتصال در بلوک هبلکس، باز هم موجب پایین آمدن مقاوت آن در برابر بار و فشار ساختمان می شود.

 

بلوک سبک هبلکس مقاومت فشاری کمی دارد: 

بزرگترین عیبی که می­توان برای بلوک هبلکس نام برد، ضعف آن در داشتن مقاومت فشاری کافی است. در واقع عدم استحکام، قدرت و پایداری مناسب این مصالح ساختمانی باعث شده، که نتواند تحت فشارهای جانبی مستحکم باقی بماند.

این خصوصیت از این جهت یک عیب بزرگ محسوب می ­شود، که نمی­ توان از بلوک هبلکس در دیوارهای باربر استفاده کرد. بنابراین کاربرد بلوک هبلکس به استفاده در دیوارهای غیرباربر محدود می­ باشد.

گاهی برای اینکه این نقص بلوک هبلکس برطرف شود، ضخامت آنها را در دیوار چینی افزایش می ­دهند. این کار هزینه های ساخت و ساز را افزایش داده و باعث کاهش فضای مفید ساختمانی می ­شود و به هیچ عنوان یک راه حل مناسب و اصولی محسوب نمی شود.

 

اتصال بلوک هبلکس به سازه غیرقابل نفوذ نیست: 

یکی دیگر از معایب بلوک هبلکس که در دیوار چینی و ساخت و ساز ایمن مشکل ایجاد می­ کند، عدم اتصال مناسب آن به سازه است.در واقع بلوک هبلکس نسبت به مصالح دیگری چون پنل­های سه بعدی، خاصیت انعطاف ­پذیری و صلبیت کمتری دارد. این موضوع باعث شده که بلوک هبلکس در مقایسه با مصالح دیگر اتصال­پذیری کمتری نیز به سازه داشته باشد.

نتیجه این عدم اتصال در بلوک هبلکس، باز هم موجب پایین آمدن مقاوت آن در برابر بار و فشار ساختمان می شود.

هزینه تولید بالا به دلیل وجود سیلیس به عنوان ماده اصلی در بلوک سبک هبلکس :

همانطور که پیش­تر اشاره کردیم، یکی از مواد اولیه به کار رفته در ساخت بلوک هبلکس یا بهتر است بگوییم اصلی ترین آنها، سیلیس می­باشد.

استخراج این عنصر و همچنین فرآیندی که برای استفاده در بلوک هبلکس طی می­کند، پروسه پر هزینه ای محسوب می شود و همین موضوع باعث افزایش هزینه های تولید بلوک هبلکس شده است.

ساخت و تولید متریال هبلکس طولانی است :

متریال هبلکس یک فرآیند طولانی را طی می کند، تا به شکل نهایی در آید. در واقع از استخراج سیلیس و آلومینیوم و متریال دیگر گرفته تا ترکیب و متخلخل سازی آن و همچنین قالب بندی و پخت بلوک هبلکس، همگی این مراحل به هزینه و نیروی کار زیادی نیاز دارد.

 

نکته ای که در اینجا باید ذکر شود این است که، معایب بلوک هبلکس در مقایسه با مزایایی این مصالح ساختمانی و به کارگیری آن در ساخت و ساز ، قابل چشم پوشی است.

در واقع ویژگی­ ها و امتیازات بلوک هبلکس به گونه ای است استفاده از آن در ساخت و ساز بهتر از کنار گذاشتن و یا جایگزین کردنش است.

در ادامه به مزایایی که بلوک هبلکس و استفاده از آن در ساختمان سازی دارد، اشاره ای اجمالی می کنیم.

مزایای بلوک هبلکس

وزن بسیار کم

وزن این بلوک به ازای هر متر مکعب چیزی در حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم می باشد که باعث سهولت در اجرا شده است.

حمل و نقل بلوک هبلکس آسان است

بعلت وزن کم و نوع بسته بندی این بلوک

مقاوت بسیار زیاد در مقابل دما، حرارت و صوت

به خاطر ترکیبات و همچنین نحوه پخت و متخلخل سازی آن، مقاومت بالایی در مقابل دما و حرارت دارد. که باعث بهینه سازی مصرف انرژی برای ایجاد سیستم های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان می شود.

ایمنی در مقابل زلزله

مقاومت بالا در برابر یخ زدگی و آتش گرفتگی

یکی دیگر از مزایای استفاده از بلوک هبلکس در بنا کردن یک ساختمان، مقاومتی است که این مصالح ساختمانی در برابر سرمازدگی و آتش گرفتگی ایجاد می کند. این ویژگی نیز در بحث ایمنی ساخت و ساز اهمیت بالایی دارد.

سرعت بلوک هبلکس در اجرا، بالا است

سبک بودن و یا به اصطلاح خوش دست بودن بلوک هبلکس و اتصال بلوک ها به وسیله چسب مخصوص بلوک هبلکس  نصب و اجرای آن در پروژه های ساختمانی با سرعت بالایی انجام می گیرد.

قابلیت برش در ابعاد و اندازه های مختلف 

بلوک AAC قابلیت سوراخ کاری میخ زنی و برشکاری را دارد

یکی از مورد پسند ترین ویژگی های بلوک هبلکس قابلیت آن در اجرای عملیاتی مانند سوراخ کاری، میخ زنی و برشکاری است. این ویژگی باعث می شود که امکان استفاده بلوک هبلکس در اندازه و ابعاد مختلف و همچنین تعبیه میخ و ابزار اتصال در آن وجود داشته باشد.

قابلیت بازیافت قطعات شکسته در بلوک هبلکس وجود دارد

در صورت شکسته شدن، قابلیت استفاده مجدد را به مصرف کننده می دهد. قطعات شکسته این بلوک در اجرای سقف مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت تمام شده هبلکس:

هبلکس

از شنبه تا پنج شنبه، 8:30 – 15 پاسخگوی شما هستیم.        شماره تماس:             02191304348آدرس ایمیل: Info@pakarto.com

از شنبه تا پنج شنبه، 8:30 – 15 پاسخگوی شما هستیم.       

شماره تماس:           02191304348

آدرس ایمیل: Info@pakarto.com

درباره فروشگاه اینترنتی پاکارتو

پاکارتو فروشگاه اینترنتی مصالح و تجهیزات ساختمانی با هدف تامین پروژه‌های عمرانی با ارائه گستره‌ای از محصولات برای مجریان، کارفرمایان و مشتریان خود در سال 1397 شروع به کار کرد. مجموعه پاکارتو در تلاش است تجربه‌ی خرید اینترنتی مطمئن با سه اصل «تضمین اصالت کالا»، «پشتیبانی و مشاوره تخصصی» و «خرید آسان در هرساعت از شبانه‌ روز» را برای کاربران خود فراهم آورد.هلدینگ ساوکو مالک برند پاکارتو امیدوار است با رعایت این سه اصل، با ارائه خدمتی جدید در حوزه فروش کالا و خدمات ساختمانی، ضمن افزودن به تجربه ی 30 ساله خود، مفتخر به کسب رضایت مشتریان محترم گردد.

دانلود اپلیکیشن پاکارتو
راه های ارتباطی
logo-samandehi
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به برند پاکارتو می‌باشد.

طراحی شده توسط تیم IT پاکارتو

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.