راهنمای شیرظرفشویی

یکی از مواردی که قبل از خرید شیر باید به آن توجه کنید ،ابعاد آن است.

ابعاد با کارایی محصول مرتبطتند. ارتفاع شیر از سطح سینک ظرفشویی تا بالای علم و نیز از سطح سینک تا پرلاتور را اندازه بگیرید. مطمئن شوید شیری که خریداری می کنید ارتفاع لازم برای شستشو و پرکردن ظرفها را دارد. هرچه ارتفاع پرلاتور بیشتر باشد، قرار دادن قابلمه های بلند در زیر آن جهت شستن و یا پرکردن راحت تر است. اگر بالای سینکتان یک قفسه و یا طاقچه بزرگ و جود دارد شیر های بلند برای اشپزخانه تان مناسب نیست. تناسب شیر با سینک مهم است.

یک شیرظرفشویی بزرگ بر سینک نسبتا کوچک غلبه میکند هرچند که یک شیر کوچک نیز بر روی یک سینک بزرگ یا بالای آن عجیب به نظر می رسد.

برد: نکته مهمی که معمولا نادیده گرفته می شود فاصله افقی از آبریز تا محل نصب شیر است.

به عبارت دیگر باید ببینیم شیر چقدر درون سینک قرار دارد این اندازه تعیین می کند چقدر از قوس علم درون سینک قرار می گیرد. این بعد از شیر باید با سینک هماهنگ باشد تا جریان آبی که درون سینک میریزد خیلی جلو یا عقب سینک نریزد.

اگر آبریز با سینک تناسب نداشته باشد شیرهای شاوری کمک می کنند این اختلاف کمتر شود اما همچنان نیاز است که فاصله افقی آبریز تا محل نصب شیر متناسب باشد. همچنین اگر سینک شما دو یا سه لگنه باشد باید اطمینان حاصل کنید که آبریزش به همه لگن ها برسد.

به عنوان یک قاعده کلی جریان آب باید در راستای خروجی سینک باشد وآبریز باید درفاصل مناسبی از خروجی سینک قرار بگیرد.

فاصله اهرم از دیوار پشت شیر ظرفشویی : فاصله اهرم از دیوار پشت شیراز جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید. تصور کنید که شما یک شیر اهرمی زیبا را خریداری کرده به منزل برده و نصب می کنید و شیر ظرفشویی کاملا شیک به نظر می رسد. سپس شیر آب را باز می کنید و متوجه میشوید اگر اهرم را بچرخانید به دیوار برخورد می کند. مشخصات فنی محصول را چک کنید و ببینید حداقل فاصله شیر تا دیوار پشت آن چقدر است. مطمئن شوید که فاصله دیوار پشت شیر و اهرم آن مناسب است. در غیر اینصورت شیری را انتخاب کنید که حرکت دسته آن فقط به سمت جلو باشد.

میزان پخش شدن آب: وقتی شما یک شیر راخریداری می کنید. عبارتی مانند پخش با مرکز ۸ اینچ را مشاهده می کنید. این ۸ اینچ فاصله مرکز اولین سوراخ پرلاتور تا مرکز آخرین سوراخ پرلاتور (در سمت دیگر) می باشد. بعضی از شیرهای ظرفشویی گسترده شلنگ های آب منعطفی دارند که اجازه پراکندگی در پخش آب را می دهند.

محل نصب شیر کجاست؟ اگر شیر را روی سینک نصب میکنید باید شیر ظرفشویی توکاسه انتخاب کنید اما اگر شیر را به دیوار نصب می کنید ، به یک شیر ظرفشویی دیواری نیاز دارید.

رنگ و فلز : انتخاب شما می تواند فلز و رنگ های مختلفی داشته باشد.در ایران معمولا از استیل و برنج در تهیه شیرآلات استفاده می شود.امروزه شیرآلات تنوع رنگ بالایی دارند و معمولا رنگ های کروم، کروم مات( ساتین)، طلایی، طلایی مات سفید و… عرضه می شوند. مانند هر وسیله دیگری در مورد شیر ظرفشویی هم اگر پول بیشتری پرداخت کنید ، محصول بهتری بدست می آورید حتی اگر تفاوت را با چشم احساس نکنید

در انتخاب شیرآلات بهداشتی ساختمان باید نهایت دقت را داشته باشیم، افزایش روز به روز قیمت شیرآلات بهداشتی از یک طرف، و هزینه بر بودن تعویض شیرآلات هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ وقت از طرف دیگر، باعث شده تا قبل از اقدام به خرید در مورد انواع مدل ها و جنس شیرآلات بیشتر آشنا بشیم.

با توجه به اینکه شیرظرفشویی یا همان شیر سینک آشپزخانه یکی از پر کاربرد ترین شیرآلات موجود در ساختمان می باشد و به مراتب موقع خرید باید با کیفیت ترین شیر ظرفشویی در کنار قیمت مناسب انتخاب کنیم برای همین در این مطلب قصد داریم در مورد ” راهنمای خرید شیر ظرفشویی آشپزخانه ” نکاتی را خدمتتون ارائه دهیم.

انواع شیر ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب

شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب به سه دسته تقسیم می شوند، در ادامه هر مدل را به صورت مختصر توضیح می دهیم؛

  • شیر ظرفشویی نصب روی سینک
  • شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت
  • شیر ظرفشویی دیواری

 

شیر ظرفشویی نصب روی سینک

موقع خرید شیر ظرفشویی از نوع متصل به سینک، باید دقت کنید که سینک ظرفشویی شما با شیر سازگار باشد. در حال حاضر شیر های ظرفشویی رو سینکی در انواع مختلف در بازار موجود می باشد که نیاز به یک ، دو ، سه و یا حتی چهار حفره روی سینک نیاز دارد برای همین قبل از خرید این نوع شیرآلات ظرفشویی باید به سازگاری نوع شیر با سینک دقت کنید.

اگر شیر ظرفشویی جدید که خرید کرده اید نیاز به سوراخ های کمتری دارد می توانید سوراخ های اضافی که قبلا روی سینک متناسب با شیر ظرفشویی قبلی ایجاد شده است را با درپوش های مخصوص سینک بپوشانید.

 

 

شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت

شیرآلات ظرفشویی رو کابینتی را برای کسانی که در آشپزخانه از سینک های زیر صفحه ای و یا توکار استفاده می کنند می توان پیشنهاد داد. برای این نوع شیرآلات می توانید نسبت به تعداد سوراخ مورد نیاز هر شیر ظرفشویی، روی کانتر با دریل حفره ایجاد کرد. شیر ظرفشویی در این مدل بصورت مستقیم در بالای کانتر نصب می شد .

 

شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی دیواری از قدیم در آشپزخانه ها استفاده می شد. شیر ظرفشویی دیواری که در زمان قدیم استفاده می شد از نوع کلاسیک بود که در بیشتر خانه ها لوله کشی رو کار انجام می شد ، البته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه امروزه لوله کشی های روکار هیچ جایی ندارد و کسانی که می خواهند شیر ظرفشویی آشپزخانه دیواری داشته باشند بیشتر اقدام به خرید شیرآلات توکار می کنند.یک نکته مهم در زمان خرید شیر آب ظرفشویی دیواری، دقت به اندازه فاصله دیوار با سینک ظرفشویی می باشد. باید این فاصله طوری باشد که آبریز شیر ظرفشویی دقیقا به داخل سینک باشد و موقع استفاده بتوانید تسلط کافی و کامل روی شیر داشته باشید.

شیر ظرفشویی دومنظوره ( تصفیه دار )

شیر ظرفشویی دو منظوره یا همان شیر ظرفشویی تصفیه دار برای کسانی که در آشپزخانه خود از تصفیه آب استفاده می کنند بسیار کاربردی و مناسب است، امروزه شیر ظرفشویی دوکاره پرفروش ترین نوع شیر های ظرفشویی می باشد. شما با نصب این نوع شیر سینک، دیگر نیازی به استفاده از دوتا شیر آب در آشپزخانه ندارید و به راحتی می توانید خروجی تصفیه آب خود را به شیر آب ظرفشویی دومنظوره وصل کنید.اگر سینک آشپزخانه شما کوچک می باشد بهترین نوع شیر ظرفشویی، شیر ظرفشویی دو منظوره است.

 

 

 

دیدگاه شما

از شنبه تا پنج شنبه، 8:30 – 15 پاسخگوی شما هستیم.        شماره تماس:             02191304348آدرس ایمیل: Info@pakarto.com

از شنبه تا پنج شنبه، 8:30 – 15 پاسخگوی شما هستیم.       

شماره تماس:           02191304348

آدرس ایمیل: Info@pakarto.com

درباره فروشگاه اینترنتی پاکارتو

پاکارتو فروشگاه اینترنتی مصالح و تجهیزات ساختمانی با هدف تامین پروژه‌های عمرانی با ارائه گستره‌ای از محصولات برای مجریان، کارفرمایان و مشتریان خود در سال 1397 شروع به کار کرد. مجموعه پاکارتو در تلاش است تجربه‌ی خرید اینترنتی مطمئن با سه اصل «تضمین اصالت کالا»، «پشتیبانی و مشاوره تخصصی» و «خرید آسان در هرساعت از شبانه‌ روز» را برای کاربران خود فراهم آورد.هلدینگ ساوکو مالک برند پاکارتو امیدوار است با رعایت این سه اصل، با ارائه خدمتی جدید در حوزه فروش کالا و خدمات ساختمانی، ضمن افزودن به تجربه ی 30 ساله خود، مفتخر به کسب رضایت مشتریان محترم گردد.

دانلود اپلیکیشن پاکارتو
راه های ارتباطی
logo-samandehi
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به برند پاکارتو می‌باشد.

طراحی شده توسط تیم IT پاکارتو

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.